Бібліотека є структурним підрозділом навчального закладу, яка виконує притаманні їй функції, а саме: освітню, соціальну, інтелектуальну, самоосвітню, культурологічну, виховну, інформаційну, є освітнім і культурним центром закладу, складовою освітнього процесу. Саме шкільна бібліотека покликана формувати інформаційну культуру користувачів, навчити здобувати інформацію та генерувати нові знання.

/Files/images/bbloteka/IMG_20220202_113513_551.jpg

У своїй роботі бібліотека керується основними нормативно – правовими документами: Законом України «Про освіту», Законом України «Про загальну середню освіту», Законом України «Про бібліотеки та бібліотечну справу», Положенням «Про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу».

Основні напрямки роботи бібліотеки:

- підвищення інформаційної, виховної, пізнавальної, культурологічної та навчальної функцій шкільної бібліотеки, розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і впровадження нових бібліотечних форм і методів роботи;

- виховання в учнів поваги до державних символів України, Конституції України, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;

- сприяння розширенню знань з питань історії, етнографії, краєзнавства, мовознавства як невичерпного джерела пам’яті народу, витоків його духовності;

- задоволення інформаційних потреб користувачів, формуванні в них навичок читання, шанобливого ставлення до книги як до основного джерела знань;

- популяризацію книг шляхом організації книжкових виставок, поличок, інформаційних куточків, проведення бесід, оглядів літератури, масових заходів, тощо;

- координацію роботи з бібліотеками шкіл, міськими бібліотеками для спільних дій і заходів;

- своєчасне забезпечення учнів та педагогів навчальною, художньою та методичною літературою;

- збереження, розширення книжкового фонду, зокрема завдяки доброчинним акціям;

- збереження фонду підручників, виховання бережливого ставлення до шкільних підручників.

Бібліотека школа відкрита та готова до змін. У бібліотеці облаштований комфортний простір для книголюбів, занять творчістю, зустрічей з цікавими людьми, а й комунікує з учнями та батьками на шкільному сайті та у Facebook.

/Files/images/bbloteka/IMG-240ea241115117ec374a06b26d446553-V.jpg

Віртуальні виставки книг «Толерантність у казках», «Пригоди в країні книжок Всеволода Нестайка», інформаційні дайджести «Здоров’я – це життя», «Надзвичайні ситуації», відео-презентації «Школа добрих вчинків», «Йде святий Миколай, ти добром його стрічай», «Леся Українка. Цікаві та вражаючі факти про життя Поетеси і Генія», «Книга – віконце у світ», вебліографічні покажчики «Школа добрих вчинків», «Дорослішати – це не просто», Бібліографічний покажчик «Славетні імена нашого краю», оголошення, нові надходження, та ін. розміщуються на сайті та у Facebook для кращого поширення інформації.

/Files/images/bbloteka/IMG_20201022_125511.jpg

Молодші школярі є найактивнішими відвідувачами бібліотеки, вони не тільки читають книги, а й спілкуються з друзям, грають у ігри та займаються творчістю. В бібліотеці для цього є всі умови. Вони завжди відкритті, відверті, безпосередні, радісні та здатні сприймати, вивчати і відкривати світ довкола.

/Files/images/bbloteka/IMG-9f31c295e29b17fccb741bdb521c31da-V.jpg

Бібліотека школи організовує різноманітні бібліотечні заходи, які задовольняють і розвивають інформаційні потреби учнів, розширюють їх кругозір, допомагають цікаво провести вільний час. Бібліотека намагається поєднувати традиційні і новітні форми роботи. Особливу цікавість викликають інтерактивні ігри та вікторини – інтелектуальне кафе «Гарний смак», інтелектуальна гра «Саме цікаве у світі тварин», мовознавча круговерть «Краса України і матері мова лунає у пісні і в серці дзвенить.

/Files/images/bbloteka/photo_13166_s.jpg

Не останню роль у створенні образу бібліотеки у свідомості учнів грає й оформленням простору бібліотеки. Його правильне зонування передбачає:

відкритість;

комфортність;

креативність;

мобільність;

багатофункціональність;

чіткість навігації;

безпеку.

Сучасний підхід до організації бібліотеки перетворює її із книгосховища на універсальний інтерактивний простір – багатофункціональний, відкритий, доступний, здатний задовольнити потреби в освіті, розвитку і творчості кожного учня та виховувати любов до книжок і читання.

/Files/images/bbloteka/IMG_20211029_132516.jpg

Бібліотека працює:

Понеділок-п’ятниця: 8:00 -16:30

Обідня перерва: 12:00 - 12:30

Вихідний день: субота, неділя

Кiлькiсть переглядiв: 319

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.